KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13956092

nr 1395 6092

Allan Österlind

(1855-1938), Sverige

Flamencodanöser. Signerad. Akvarell, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 79x66

Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.

måndag 3 maj 2021
kl 20:17:54

Allan Österlind

Läs mer om Allan Österlind